Верещаківська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, с. Верещаки

Історія школи

Перегляньте презентацію:https://drive.google.com/file/d/0B-lLR8ByIwEyNFFBRnVIM01pR2s/view?usp=sharing

Церковно-приходська школа в с. Верещаки була відкрита у 1869 році священиком Ієраклем Левицьким у своєму домі. Існувала з утримуванням із громадян (75 крб. на рік, з них 40 крб. отримував учитель). У 1888р. вчителем був випускник УПШ, місцевий житель Лев Васильович Фарштей. У школі вчили читати і писати російською, читати церковнослов’янською і трохи арифметики.

У 1920 – 1939 роках Верещаки, як і вся західна Україна, були під владою Польщі. Польська школа діяла в приміщенні старого магазину. Із спогадів Ганни Василівної Шафарусь було три класи, діти вчилися шість днів на тиждень. Навчання відбувалося церковнослов’янською,  російською, польською, й українська мова була раз на тиждень.

Як пригадують Ганна Олексіївна Павлюк, Євгенія Юхимівна Хом’як , що ще задовго до будівництва  нині діючої школи жителі села садили на відведеній ділянці морви шовковиці.
Під фундамент викопали рів, освятили і положили пляшку з відповідними документами.

У 1936 році в селі стала до ладу нова, школа, в якій було 4 класи. Ольга Степанівна Делеб пам’ятає, що школу будували крем’янецькі  майстри, і досі згадує вчителя української мови Семенюка.
За станом на 5 квітня 1939 року в селі була шестикласна школа ІІ ступеня з польською мовою викладання, в якій працювали три вчителі.
В 1939 році в селі почала функціонувати семирічна школа.
В 1944 – 1945 навчальному році була неповна середня школа, в якій навчалося 208 учнів, працювали 6 вчителів.
У 1958 році відкрита середня школа, яка проіснувала до 1985 року.